Przyszedł mężczyzna do kobiety

Siemion Złotnikow
Dwuosobowy spektakl teatralny

Pewnego dnia przyszedł mężczyzna do kobiety. Zwyczajny mężczyzna do zwyczajnej kobiety.
Co mogło się wtedy wydarzyć? Przecież to mogła być historia każdego z nas…

Ona – rozwódka, realistka, wie czego chce i pewnie stąpa po ziemi, ale w życiu zabrakło jej szczęścia. Liczy, że wizyta Wiktora będzie dla niej szansą na odmianę losu.

On – aptekarz po przejściach, nieśmiały, niezgrabny, zakompleksiony, ale z duszą poety. Rozpaczliwie szukający ciepła i zrozumienia.

Zaaranżowane spotkanie od początku przebiega nie tak. Rozczarowanie?
A może jednak warto spróbować? Początkowa wzajemna fascynacja, zauroczenie, deklaracje i miłosna euforia, ustępują miejsca tragikomicznej awanturze. Czy tak krótka znajomość przetrwa? Oboje są spragnieni miłości i akceptacji.
Oboje muszą dokonać wyboru pomiędzy dalekim od doskonałości partnerem a samotnością. Porusza w niej odwieczny problem różnic płci, który jest głównym źródłem nieporozumień i konfliktów. Świetna obsada i doskonale napisany tekst dadzą Państwu wiele satysfakcji.

Występują:
Dina – Małgorzata Bogdańska / Anna Wojton
Wiktor – Tomasz Dedek / Leon Charewicz

O autorze:
Siemion Złotnikow, urodził się w 1945r w Samarkandzie.
Z wykształcenia jest filologiem. Pracował jako elektromonter, dziennikarz sportowy oraz trener. W wieku trzydziestu lat, nieoczekiwanie napisał swoją pierwszą sztukę. Spektakl Przyszedł mężczyzna do kobiety miał swoją premierę w moskiewskim Teatrze im. Puszkina. W 1986r w Teatrze Nowym w Łodzi odbyła się jej polska prapremiera. Siemion Złotnikow obecnie mieszka i pracuje w Izraelu.

„Piszę sztuki o ludziach, którym współczuję, którymi się zachwycam i z których jestem dumny” – Siemion Złotnikow.

Obejrzyj trailer

Trailer spektaklu pt. "Przyszedł Mężczyzna do Kobiety"

Drodzy, przedstawiamy krótki trailer naszego przedstawienia teatralnego pt. "Przyszedł Mężczyzna do Kobiety" 🙂

Opublikowany przez Fundacja Otwarta Sztuka na 27 marca 2017

Recenzja na łamach PASSA Tygodnik sąsiadów:

„SŁODKO-GORZKA KOMEDIA O MIŁOŚCI

Przyszedł mężczyzna do kobiety… Nie w porę, choć to pierwsze spotkanie zostało zaaranżowane przez ich wspólnych znajomych. Więc od razu mu się dostało, a potem…

Potem wydaje się, że nic nie jest w stanie stworzyć udanego związku między »wycofanym«, jak się dziś mówi, farmaceutą Wiktorem a chodzącym wulkanem energii – Diną. On: dociekliwy, pełen kompleksów, dzielący włos na czworo. Ona: »rozrywkowa«, nie owijająca w bawełnę, wykładająca kawę na ławę.
Ale przeciwieństwa się przyciągają. Krok po kroku, od awanturki do tańca w czułym uścisku, od scysji do pocałunku, Dina i Wiktor zbliżają się ku sobie. Bo oboje są dobrymi ludźmi, którzy mając za sobą rozczarowania życiowe (»kobieta po przejściach, mężczyzna z przeszłością«), jednak nie ustają w poszukiwaniu miłości – lekarstwa na samotność.
Dobre teksty się nie starzeją. Sztuka Siemiona Złotnikowa »Przyszedł mężczyzna do kobiety« ma mniej więcej pół wieku, a jest wciąż aktualna, po prostu ponadczasowa. A przy tym i zabawna, i liryczna, i dająca do myślenia. W Teatrze Za Dalekim w Domu Sztuki SMB »Jary« tę słodko-gorzką komedię odegrali koncertowo Anna Wojton i Tomasz Dedek. Aktorzy mistrzowsko skontrastowali nieśmiałość Wiktora z brawurą Diny, jednocześnie wydobywając ciepło i zagubienie tych trochę komicznych, trochę wzruszających postaci.
Publiczność stawiła się na dwuaktową sztukę Złotnikowa w komplecie, zajmując na widowni Domu Sztuki wszystkie miejsca. Wnioskując z hucznych braw, którymi nagradzała przedstawienie – a Annę Wojton i Tomasza Dedka w szczególności – nie tylko wtedy, gdy spektakl dobiegł końca, ale także wówczas, kiedy jeszcze trwał, bawiła się świetnie.
Wydarzenie zostało sfinansowane ze środków Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy.”
– autor: ABU ; tekst recenzji pochodzi ze strony internetowej dostępnej pod adresem (źródło: „PASSA Tygodnik sąsiadów”): http://www.passa.waw.pl/artykul/slodko-gorzka-komedia-o-milosci,790

Spodobał Ci się opis?